2011. június 1., szerda

A pszichológus a tudatfelettiről


Hozzávetőlegesen 10 %-ban használjuk ki a lehetőségeinket a problémák megoldása és a boldogság elérése kapcsán (konkrét módszer a cikkben, mely segít megnövelni ezt az arányt)

A cikk írója: Keresztes Attila


Először leírom az elméletet, utána átadom a megoldást is (konkrét gyakorlat segítségével). Innentől kezdve a kedves olvasón múlik minden.
Tisztázásra kerülnek a következő kifejezések: kollektív, kozmikus tudattalan, „tudatalatti” fogalma, használata, befolyásolása, átprogramozása, kozmikus tudatfeletti, tudatelőttes


Mi áll a boldogság útjában?
Az emberi gondolatok, cselekedetek és érzések összeütközésbe kerülnek egymással, melyhez hozzá adódik az is, hogy a társadalmunkban érthető módon sok mindennek meg kell felelni. Ez számtalan esetben azt eredményezi, hogy mások életét éljük a sajátunk helyett. És csupán enyhítést hajtunk végre a különféle haszontalan megoldásokkal, mint az alkoholizmus, vagy drogok fogyasztása, mely megbosszulja önmagát. De van megoldás. A folyamatosan fejlődő pszichológia újabb és újabb hatékony és gyakorlati megoldásokkal rukkol elő.  De először meg kell értenünk az elméletet, utána tudjuk azt implementálni az életünkben. Ehhez fontos azonban az, hogy ahogy az alvajárót sem ítéljük el, ha nem is emlékszik arra, hogy hol járt éjszaka (legfeljebb azt hiszi álmodta az egészet) ugyanúgy az úgynevezett bűnösöket sem ítéljük el, mely cselekedetek a tudatlanság és nem a bűn számlájára írhatóak. Sok emberrel fordul elő, hogy annyira elönti a méreg (pszichoszomatikusan a testét, pszichésen az elméjét), hogy utólag azt állítja, hogy olyan, mintha nem is ő tette volna. Hiszen mikor kitisztult a kép, akkor sikerült tudatosítania mi is történt valójában, addig az agresszivitással azonosult és öntudatlanul cselekedetett. Ezért fontos, hogy a tudatos szférát kibővítsük. Le fogom írni, ez hogyan történik. Így ezen a mezsgyén haladva egyre feljebb és feljebb emelkedünk egy új, örömteli világot létrehozva, egymásnak segítve, egymást felemelve. De előtte egy kis elmélet.

A tudatállapot, avagy a boldogságunk fejlesztése

A lenti tudatállapotok (elmélet)

Freud zseniális meglátásának köszönhetően tudjuk, hogy létezik tudatos tartomány (hívjuk közönséges tudatos szintnek), mely az egész tudásnak, tudatosságnak hozzávetőlegesen a 10 %-a. Így tudatosan 10 %-ban irányítjuk az életünket 100 % helyett. Ha ezt kiterjesztjük, feltérképezzük, akkor a valódi tudatos szintet érjük el.  Emellett létezik tudattalan tartomány az elménkben. Ezek velünk kapcsolatos tudattartalmak, amelyek sok esetben el vannak fojtva és csak álomban (mikor nem tudjuk kontrollálni) vagy öntudatlanul cselekedeteinkben, esetleg drog fogyasztása alkalmával törnek elő. Minél jobban elfojtjuk a dolgokat annál erősebben ütnek vissza. Ezek egyéni tudattartalmak. Ennek egy tudatosabb változata a „tudatalatti”. (Bár a pszichológia nem használja ezt a kifejezést, hanem a pszichoanalízis és pszichoanalitika tudattalannak nevezi ezt az egész halmazt legjobb tudomásom szerint.) De mivel így terjedt el a köztudatban és nem a szavakon van a hangsúly, így nézzük, hogy ebben az értelmezésben milyen árnyaltabb kifejezést testesít meg ez a szó.  A „tudatalatti” (tudat alatti) hangját már homályosan lehet érzékelni, de a gyökerét nem lehet észrevételezni. Jung óriási felfedezésének köszönhetően azt is tudjuk, hogy létezik kollektív tudattalan is, melyet a tudattalanban elmerülve fedezhetünk fel. Ez azt jelenti, hogy az emberekhez tartoznak örökletesen olyan tartalmak, amik nem egyéni, hanem kollektív szinten jelennek meg. Az álmok, hallucinációk, téveszmék gyakran vallásos tartalmúak és ezért fontos, hogy a jó szakember tájékozott legyen. Hallottam egy esetről egy pszichiátriai intézetben, ahol súlyos pszichiátriai zavart véltek felfedezni, de egy vallásbölcsész észrevette, hogy a Bhagavad-Gíta (lásd védikus irodalom) egyes elemeit mondja el a kliens, melyről előtte sosem hallott. Vajon érdemes őrültnek tartanunk valakit, aki intuitív módon érzékel valamit, amire mi esetleg még nem vagyunk képesek? Én inkább a megérés és nyitottság attitűdjét választanám. Tovább haladva, létezik egy úgynevezett kozmikus tudattalan is. Ide tartozik a természet, illetve az egész emberiség  egésze, aki valaha is létezett. Ennek is van hatása. Sokszor ugyanis kollektíven hozunk létre valamit és mindannyian hozzájárulunk ahhoz még, ha látszólag egy ember hajtja végre a cselekedetet, aki felteszi az i-re a pontot. Kiegészítésképpen jegyzem meg, hogy létezik egy úgynevezett tudatelőttes is, amire éppen most nem gondolunk (pl. mit ettünk tegnap este), de amint rá gondolunk már át is változott tudatossá ez az információ.

A cikk folytatásához klikk ide: „tudatalatti”, tudatfeletti, tudattalan, tudatos - A fenti tudatállapotok (elmélet), Az első lépések –„tudatalatti” használata, befolyásolása, átprogramozása (gyakorlat)

Ajándék tanfolyam (önbizalom növelése), mely segítségével azonnal a gyakorlatban is kipróbálhatjuk a dolgot. Egyesítő Pszichológia, Keresztes Attila



http://www.pszichologus-maganrendeles-online-is.hu/#cikk

Nincsenek megjegyzések: