A következő címkéjű bejegyzések mutatása: HO by HO. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: HO by HO. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 31., kedd

Február: Az Új Kezdet….


"A célunk immár: fölébredni az álomban. Ha fölébredettek vagyunk az álomban, az ego teremtette földdráma véget ér, és egy jóindulatúbb, csodás álom bontakozik ki. Ez az Új Föld." (Eckhart Tolle)



„Két évvel ezelőtt hallottam egy hawaii terapeutáról, aki egy teljes osztálynyi mentálisan sérült bűnözőt gyógyított meg anélkül, hogy látta volna őket. A terapeuta átnézte a beteg aktáját és aztán megkereste belül azt, hogy hogyan hozta ő létre a beteg problémáját. Ahogy ő változott belül, úgy gyógyultak a betegek." (Dr. Joe Vitale)
Biztosan sokan hallottátok már ezt a történetet és találkoztatok a hawaii gyógyító technikával, a Ho'oponopono-val .
 Vannak történetek, melyeket érdemes újra és újra felidézni, és újra átitatni vele a lélekmagunkat…. nekem ez a történet az, amit újra és újra előveszek és ringatózom csodájában…..
Miért?
Mert a napokban egy nagyon kedves barátom panaszolta élete éppen nehéz szakaszba ért. Elmesélte hogyan ejtette túszul magát egy kapcsolatba, amiről már az elején tudta nem rezegnek együtt. Lélekmagja pontosan tudta, hogy csak vágyai csábítják és az egó fon köré kicsi, és alattomos hálót. Mégis engedett neki, és most egy megrekedt helyzetbe hozta magát, ami gátolja őt, és amiből ő úgy gondolja, nagyon nehezen tud majd kiszabadulni.
Pontosan értettem miről beszél, mert a régi „Én „számtalanszor hozta magát hasonló helyzetbe. Nem szerettem magam! Szerettem szenvedni és abba az illúzióba ringattam magam, hogy a dolgoknak idő kell, hogy megoldódjanak…,hogy ez több lépéses folyamat…,hogy lassan szépen átgondoltan oldom meg majd a problémát….bla…bla…bla….
Hol volt a bibi?...
Kívülről néztem a változást…pedig a változás titka önmagunkon belül van, és nem köti semmilyen idő nincs bezárva egy homokórába. Az egó mesés játéka ez és az egyik legerősebb fegyvere is, hogy a figyelmet teljesen kívülre irányítja és az ember totálisan elveszik olyan érzések szövevényében, amik csak illúziók. Ahogy zajlik, a folyamat az elme ezer bizonyítékot talál arra, hogy ez a valóság!
PEDIG NEM AZ!!
Az elme valóságosnak mutatja a sokszor magadévá tett gondolatokat a régi beidegződéseket, idejétmúlt nézeteket a sokszor gátló családi vagy társadalmi mintákat és kivetíti azokat. S ha nem vagy elég éber és tudatos valóságosnak éled meg mindazt, amit az egó generál. És félelem generálódik, kilépsz az egység és a szeretet állapotából és hamis illúziókat kergetve ásod magad egyre mélyebbre. Pedig ha egy picit megállsz, és megnézed, mi van kívül és amit lászt nem tetszik, tudhatod, hogy benned van az alacsony rezgésminta, amit kivetítesz magadnak, és amihez olyan hűségesen ragaszkodsz.
Semmi mást nem kell tenned, mint megváltoztatni a rezgésedet! Ha benned megváltoznak a dolgok kívül is változnak egyetlen pillanat alatt…. csak meg kell hoznod a döntést és időtlenül ringatózhatsz az élet Szentségében s ez a döntés átrezeg lényeden gyógyítva ezzel téged és mindenkit ezen a csodálatos áldott Világon…..

Február az új kezdet és a böjt kezdete is a tisztulásé. Jégbontó hava! Ha úgy érzed, van hasonló helyzet vagy felismerés az életedben érdemes elidőzni önmagad különleges felszentelt lélekmajában!

Megtisztítani a Fizikai tested! Változtatni a táplálkozásodon, rövid böjtöt beiktatni, vagy fogyassz élő ételeket élvezd, amit Földanyácska ajándékoz neked,a gyümölcsöket ,zöldségeket ,gabonákat! Menj el úszni, szaunázni vagy egy kényeztető masszázsbérletet venni. Érdemes a fizikai környezetedben is takarítani rendet teremteni, megválni azoktól a dolgoktól, amiket nem használsz, ami már nem okoz örömöt! Helyet kell adnod az új szeretet energiának minden szinten!!

Tisztítsd meg az energetikai rendszeredet egy sétával a természetben hagyd, hogy átitasson az a csodálatos kegyelmi állapot, ami betölti az erdő csendjét vagy a patak csobogását! Ha kedved tartja, jógázz egyet vagy menj el egy polaritás terápiára vagy egy reiki vagy prána kezelésre.

Tisztítsd meg érzelmi rendszered! Vizsgáld meg a kötődéseidet a kapcsolataidat merülj a mélybe, amíg finoman magával ragad az érzés. Tápláld magadban a szeretet szent erejét és tegyél is érte…. keresd fel azokat, akik inspirálnak ,akik támogatnak, igazán szeretnek és tölts velük időt! Kényeztesd el őket a szereteteddel ,ragyogtasd rájuk lényed igazi fényét! Teremts, különleges felszentelt pillanatokat ahol kinyílnak a szíveitek és önmaguk teljességében tudnak megmutatkozni!
Tisztítsd meg a Szellemed a gondolataidat! Merülj el a meditáció gyönyörében a teremtő forrás végtelen örök szellemi tüzében! Vagy olvass inspiráló felemelő olvasmányokat, verseket, világirodalmat! Hagyd, hogy a mindig zakatoló elme pihenjen, töltődjön! Kényeztesd el az elméd egy színházi előadással vagy operával vagy „csak”hallgasd, újra kedvenc zenéid élvezd a szabadságodat és a csodát, hogy a Lét szerelmese lehetsz!

Az Új Föld most teremtődik ebben a pillanatban új gondolati, érzelmi és fizikai mintázatok teremtődnek most van születőben  AZ ÚJ TUDATOSSÁG, aminek te is részese lehetsz….ha úgy döntesz…..


Szeretettel és Áldással!

Judith

2011. június 27., hétfő

Szünet a Júliusban, július a szünetben

Szünet

Ha kifele figyelek, ha a körülöttem történő dolgok rohanását figyelem, akkor Bennem…ott legbelül…nem történik semmi.
Valahogy olyan, mint amikor a bringás mellett elhúznak az autók.
Dudálva, integetve, haragudva, semlegesen sietve.
A bringás meg csak teker. Tolja a pedált. Most a bal. Most a jobb. Megint a bal. Jé, megint a bal.

Ha autó sofőr vagy…
…nehezen veszed észre a dolgok folyamatát.
Ha bringás vagy…
…sem biztos, hogy megfigyeled.
De legalább több esélyed van! :)

Ha autót vezetsz, akkor egyik helyről a másikra akarsz eljutni, mielőbb.
Ha bringás vagy is, lehet hasonló a motivációd.
De több esélyed van…

Ha felfigyelsz a tekerés monotonitására, ha felfigyelsz a bal-jobb ritmusára.
Ha felfigyelsz az azonosságra, ami folyamatában megtörténik ugyan, de mégis mindig Más.
Ha felfigyelsz ezekre…
Akkor van esélyed elengedni ezt!
Akkor van esélyed elindulni befelé!
Elindulni, és a lehető legnagyszerűbb tapasztalásban, utazásban, csodában részt venni!
Önmagadban!

Ha elindulsz…
Akkor jönnek majd gyors-, jönnek majd lassabb szakaszok az életedben.
Azt veszed észre, hogy Önmagaddal foglalkozol.
A tekeréssel…a vezetéssel…de most már más minőségben.
Tudatosan!

Ha így Leszel…
…akkor fogod majd észrevenni a SZÜNETET, a SEMMIT, a HIÁNYT.
Fel fogsz figyelni a fehér foltra.
Mint a világegyetemet vizsgáló csillagász.
Azt fogod látni, hogy nem látsz.

Észreveszed, ahogy a sötétség körül keringenek a bolygók.
Észre fogod venni, hogy ha ott keringenek…akkor ott valaminek léteznie kell, amit nem látsz.

Volt nálam egy jóember. Fejjel gondolkodott, szemmel nézett, füllel hallott ember.
Azt mondta problémája van, segítsek.
Két órát dolgoztunk.
Én rajta…Ő rajtam! J

A végén megkérdezte, hogy van e lehetősége meggyógyulni.
Ekkor értettem meg, hogy bármit teszek…a dolog maguk útján járnak.
(Persze itt cseppet sem a tehetetlenségről, sokkal inkább az irányról beszélek!)

Nem tudok neked segíteni…hogy megtaláld önmagad!
Csak, ha Te jobban akarod, mint én!

A Szünet, a Semmi, a Hiány!
Ijesztő dolgoknak tűnnek…bár elsőre azt mondod, hogy a fenét se érdekli!
De kérdem Tőled:
Hallottál már olyan zenét, ami szünet nélkül is csodás?
Igazán vágysz egy évszakok nélküli Létezésre?
Valóban csak a meleg kell? Nem fogsz elfáradni a folyamatos, éveken át tartó 42fok melegben?

A szünet…
…egy lehetőség, hogy a dolgok átcsapjanak egyik irányból a másikba.
…egy esély, hogy észrevegyem a csodálatomat Feléd!
…egy pillanatnál rövidebb egység, mely észrevétlen…de csak annak, aki nem erre figyel.
Aki nem képes észrevenni a fordulatot!

Fordulatot életben, gondolatban, munkában, szerelemben, lendületben, edzésben, csókban, ölelésben…akárhol!

Valójában a dolgok nem akkor történnek, amikor megölellek!
A dolgok az előtt történnek, amikor azt gondolom, hogy meg foglak ölelni!
Még csak nem is a gondolat megszületése pillanatában…mert az már egy áradat, egy áramlás.

A dolgok akkor történnek, amikor nem történik semmi!

Érted te ezt?
Nem?
:)
AKKOR jó!
Ne értsd!
Tapasztald meg!
Lassulj le hozzá! Legyél a megtapasztalója!

Jóegészséget’
Csaba


Július 2án, szombaton egy meglepetéssel szeretnénk készülni részetekre!
Előadásunk még ezen a napon is ingyenes lesz!

2011. május 25., szerda

Június a NAPISTEN HAVA

Június - ÁLDÁS

 Szine : Narancsvörös
Hozzá tartozó csakra :Szakrális csakra
Megnyilvánulása:érzelmi egyensúly ,Szexualitás
Mirígy:Petefészkek ,Herék
Testrészek :Nemi szervek ,Hólyag , Prosztata, Méh
Eleme : Víz
Bolygólya :Plútó
Asztrológiai jegye :Rák , Skorpió
Érzék :Izlelés
Illata:Jázmin, Rózsa , Szantál
Ásványai: Citrin, Karneol, Arany topáz
Testi működési zavar:Impotencia ,Frigiditás  ,Hólyag és Prosztata problémák
Lelki működési zavarai:Kiegyensúlyozatlan nemi ösztön,Érzelmi labilitás ,Elszigetelődés
Szentsége:Oltárszentség
Étele : Folyadékok
Életkor:8- 14 Szociális érés
Archetipusok:Pozitív – Kiegyensúlyozott Uralkodó
                     Negatív –mártír
Célok :Élvezet ,szenvedély és kreativitás harmóniája

Júniusi előadás:
"Városi Ludas Matyi" címmel zenés, 
előszinkronizált/előre feliratozott darabot tervezünk, "spontán színészekkel "
Helyszín és pontos időpont:  Június 11-én a Margit-szigeten 10órai kezdettel! (Esőnap nincs! Napsütés lesz!) :)

2011. május 16., hétfő

Május az ÍGÉRET HAVA

Május - Egyesülés

Színe:                                      Piros,Rózsaszín
Hozzá tartozó csakra:          Muladhara-gyökércsakra
Fő megnyilvánulása:           Túlélés , Fizikai szükségletek
Hozzá tartozó mirígy :        Mellékvese
Testrész:                                Csontok , Csontváz
Eleme :                                   Föld
Bolygója :                              Szaturnusz
Asztrológiai jegye :               Bak
Érzéke :                                 Szaglás
Illata :                                    Cédrus, Pacsuli
Ásványai:                              Hematit , Tigrisszem, heliotróp
Hozzá tartozó szentség :     Keresztség
Ételei :                                   fehérjék, Husok
Életkora :                              1-8 Év Öntudat
Testi működési zavarai:       Csonthártya és izületi gyulladás
Érzelmi működési zavarai:  Letargia,Képtelenség a belső elcsendesedésre , Szétszórtság
Archetipusai:                         Pozitív :Földanya
                                               Negatív :Áldozat
Célok:                                     Fizikai erőnlét megalapozása,Stabilitás , Biztonság


„A mágikus emberek azok, akik tudásukat (mely nemcsak e-világról szerzett) maguk és embertársaik javára használják föl. Ők azok, akik hallgatnak a belső hangjukra, és csodálatosan működő erőket fedeznek fel ott, ahol mások csak ismerős dolgokat látnak.” 

A szeretet, a szenvedély, a termékenység, és az egyesülés ideje köszönt be május elsejével!A természet járja az eggyé válás szent táncát és mi is vágyunk  társat találni ,vagy a meglévő szövetséget megújítani! Megmámorosodni és újra a szerelem csodálatos májusi tüzében égni.
Spirituális mesterek szerint a szeretkezés nem puszta szex, hanem misztikus tapasztalat! Olyan, mint egy különleges meditálás, amikor megszűnsz önálló emberként létezni. Nincs külön férfi és nő, csak ti együtt.
A szeretkezés szó szerint az élet szikráját lobbantja lángra, és óhatatlanul együtt jár vele a nagyobb intimitás, a sebezhetőség, az őszinteség és a tökéletes boldogság pillanata. Az olyan ősi tanítások, mint a tantra szerint, a szerelem nem más, mint módosult szexuális energia. A legtöbb nyugati ember azért fordul a keleti tantrához, hogy tökéletesítse szexuális kielégülését. Pedig ez csak a kezdet: ha lehet, ne ragadj meg ezen a szinten. Ahhoz, hogy megértsük a szerelmet, a testiség kozmikus voltát kell elfogadnunk, és meg kell tanulnunk az érzékszerveinken át megtapasztalni az együttlétet. Minél inkább elfogadjuk a szexet, az annál inkább szabaddá tesz minket. Az indiai tantra a bennünk élő legelemibb, legerőteljesebb késztetést, a szexuális energiát nem elfojtani akarja, hanem eszközként használja arra, hogy behatolhassunk a spiritualitás világába. A tantrikus szex a kundalani jóga egyik válfaja, amelyben a gyökércsakrába (a csípő és a nemi szervek körüli sávban található) alvó szerelemkígyót, vagyis a szexuális energiát felvezetjük a fejtetőn lévő koronacsakrába. Ebben a misztikus tudatállapotban, ezen a magasabb szellemi síkon egészen más élményt jelent a szerelmeskedés.

Válj mágikus emberré Te is, és éld meg ezt a Transzcendens Egyesülést!
Fedezd fel csodálatos erődet , mely ott ragyog benned !

2011. május 11., szerda

MÁJUS - Judith


Május

Az elmúlt hónapokban utaztam.

Utaztam elmém és a szívem között. 

Játszottam.

Beburkolt még a tél a fázós napok belső játékra hívtak, édes bujaságban simultam bele a létezés gyönyörébe. A szívem azt dobogta: szárnyalni akarok, mindent elengedve szállni, égni a szerelem tüzén, szenvedélyben ringatózni...és közben egyszerűen csak létezni szabályok, rendszerek, kockák nélkül. Az elme és a szív beszélgetett, s én, mint egy bölcs szemlélő mosolyogtam játékukon.
És csöndesen vártam azt a pillanatot, amikor meghozom a döntést…….,hogy a boldogságot választom !Közben számtalan tanítás csengett a fülemben a vágyakról és a vágytalanságról, elmém tolta elém a rendszert a megszokott rendet!

Aztán történt valami...

Egy reggelen Földöntúli mosollyal beköltözött hozzám a Május.
És hirtelen ez a pillanat elhozta a megvilágosodás egy gyémántcseppjét számomra. Olyan tiszta és varázslatos pillanat volt ez ami beragyogta létem minden kétségét és egy ismeretlen tudatfeletti állapotot hozott el nekem. Nem hiszek abban, hogy a vágyakat le lehet győzni a legyőzésére irányuló szándék harcot jelent, a harc erőteljes figyelem-irányítás, és a figyelmem azt táplálja, amire irányul. Nem szeretném a vágyaimat legyőzni, megélni szeretném. A vágytalanság számomra ismeretlen, nem tudom mit jelent, de ismerem a Május boldogságát, az erőt ami a rügyfakadásban van, ahogy kibontják szirmaikat a virágok, ahogy beragyogja életemet a nap narancs fénye…..fogékony és kreatív erő költözik belém. Nem tudom mit jelent a vágytalanság, de ismerem a Boldogság nektárját, ami végig áramlik Létemen. A Létem végtelen áramlása ölel át….. igent mondok vágyimra hagyom, hogy életem virágozni kezdjen úgy ahogy a Május.
És szerelmes lettem…….. a Lét Szerelmese……
Meg mételyezetten szárnyalok szabadon, már nem korlátozom vágyaim, teret engedek csodás tudatfelettimnek, ami olyan káprázatos csodákat hoz életembe amiről nem is álmodtam eddig. Elhozza a Május illatát és erejét, a kezdetet a transzcendens egyesülést a léttel és önmagam belső csendjével, ami most lüktetni, élni kezd és játszani egy játékot, hogy vágyhatok és játszhatok és megpihenhetek és belesimulhatok ebbe a ragyogó földi létbe, a természet rendjébe, a Május erejébe….